вівторок, 31 травня 2022 р.
Заняття з конструювання на тему: «Курчата»
Заняття з конструювання на тему: «Курчата».
Програмовий зміст: Вчити дітей вибирати предмети трьох заданих кольорів.
Вчити групувати предмети за кольором. Знайомити з послідовністю розміщення
кольорових тонів. Звертати увагу дітей на колірні властивості предметів,
показуючи, що колір є ознакою різних предметів і може бути використаний для
позначення. Виховувати любов до творчості, посидючість, увагу, інтерес до
заняття, самостійність, працьовитість, почуття колективізму, сенсорне виховання
дітей.
Матеріал: кольоровий папір, клей, серветки, ножиці, пензлик.
Хід заняття:
І.Вступна частина
1.
Музику
А.с Філіппенко «Курчата.
Вийшла
курочка гуляти,
Свіжої
травички пощипати,
А
за нею хлопці-
Жовті
курчатка.
-
Ко-Ко-ко, не ходіть далеко,
Лапками
гребіть,
Зернятка
шукайте.
-
На сьогоднішньому заняття ми будемо робити курчатко.
ІІ.Основна чатина
2.Пояснення та показ
конструювання.
3.Самостійна робота дітей.
ІІІ.Заключна частина
4.Підсумок.
Заняття з природи на тему: «Ліс- зелене диво».
Програмовий зміст: формувати
позитивне ставлення до рослинного світу на основі емоційно-чуттєвого досвіду;
закріплювати знання про ліс, дерева, кущі, трав’янисті рослини та назви
складових частин рослин; розвивати самостійність, бажання обирати завдання на
свій розсуд, також інструменти і час виконання, виховувати екологічну культуру,
шанобливе ставлення до рослин, бажання пізнавати і вивчати природу.
Матеріал: зображення лісу,
записане відео.
Заняття Розвиток мовлення
Тема:Придумування закінчення казки «»Як бегемотик сонечко впіймав»
Програмовий зміст:закріплювати знання про послідовність слів у реченні,
складати словосполучення; Розвивати зв’язне мовлення, увагу, мислення, вміння
бачити причинно-наслідкові зв’язки. Виховувати дружні стосунки та інтерес до
розповідей товаришів.
Матеріал: відео казки «Як бегемотик сонечко впіймав»
понеділок, 30 травня 2022 р.
Заняття з художньо – продуктивного образотворення (малювання) на тему: «Зорянне небо».
Заняття з художньо – продуктивного образотворення (малювання) на тему: «Зорянне небо».
Програмовий зміст: продовжувати
вправляти вміння дітей користуватися фарбами (гуаш); вчити дітей малювати
зірочки нетрадиційним методом малювання (зубною щіткою); закріплювати вміння
дітей розрізняти та називати кольори; розвивати дрібну моторику рук, увагу,
вміння орієнтуватися в просторі; виховувати самостійність та охайність під час
виконання завдання.
Матеріал:
аркуші паперу формату А 4 фіолетового кольору, фарба жовтого і білого кольору, зубна паста, серветки, пензлики,
вода.
Заняття "Ознайомлення із соціумом"
Тема: Технічні помічники.
Програмовий
зміст: ознайомити
дітей з окремими елементами комп’ютерної техніки: монітор, миша, клавіатура,
системний блок (процесор). Дати поняття про калькулятор формувати інтерес до
інноваційних технологій. Розвивати мислення, уяву, пам'ять, мовлення.
Виховувати інтерес до навколишнього.
Матеріал: картинка із зображенням лісової галявини зі звірятами та ведмедика-продавця; калькулятор; презентація до заняття
пʼятниця, 27 травня 2022 р.
Заняття Літературне образотворення
Тема: Заучування вірша Л. Українки «На зеленому горбочку»
Програмовий
зміст:
продовжити знайомство з творчістю Лесі Українки; закріплювати вміння свідомо запам’ятовувати
і читати вірш чітко, виразно, передаючи характер твору; розвивати здатність
відчувати і передавати ритмічність і мелодійність мови, пам’ять, зв’язне
мовлення, логічне мислення; виховувати зацікавленість українськими
письменниками.
Матеріал: портрет Лесі
Українки, ілюстрації до твору, презентація мнемотаблиця до вірша Л. Українки
«На зеленому горбочку»
четвер, 26 травня 2022 р.
Заняття з художньо – продуктивного образотворення (аплікація) на тему: «Я -красуння весна»
Заняття з художньо – продуктивного образотворення (аплікація) на тему: «Я -красуння весна».
(Блог групи№6 «Дивосвіт», записане відео )
Програмовій зміст: Продовжувати формувати уявлення
дітей про поведінку пташок весною, закріплювати
прийоми аплікацій: вирізати,
викладати, клеяти; продовжувати вчити дітей правильно користуватися ножицями,
вирізаючи потрібні частини паперу та зклеювати, створювати аплікацію за
зразком; розвивати увагу, мислення, зацікавленість, послідовність,
самостійність, акуратність, дрібну моторику, охайність в роботі; виховувати
у дітей бажання допомогати пташкам.
Матеріали
до заняття: кольоровий папір різних кольорів,
ножиці, клей, пензлик, серветка.
Заняття ЦУПЖ
Тема: Ми зустріли на вулиці незнайому собаку.
Програмовий
зміст: вчити
дітей не наражати себе на небезпеку, правильно поводитися із незнайомими
собаками. Розвивати увагу, мислення. Виховувати обережність.
Матеріал: презентація, відео «Уроки обережності – Бродячі
тварини».
Заняття з навчання елементів грамоти на тему: «Літера Тт»
Заняття з навчання елементів грамоти на тему: «Літера
Тт».
Програмовий зміст: дати уявлення дітям про твердий [т] та м’який [т’] приголосні звуки; ознайомити з літерою Тт; формувати навички читання відкритого та закритого складів (без їх визначення) у словах зі збігом голосних та приголосних; продовжувати робити звуко-буквений та складовий аналіз слів за допомогою фішок і усно; розвивати фонематичний слух, увагу, пам’ять, мислення, пізнавальну активність, мовлення; готувати руку до письма; виховувати інтерес до занять.
Матеріал: іграшка Незнайко; звукові доріжки; звукові фішки; предметні малюнки; картки з літерою Т, складами, словами; зошити; олівці.
середа, 25 травня 2022 р.
Заняття "Дитина в серсорно - пізнавальному просторі"
Тема: Число і цифра 10. Склад числа 10
Програмовий
зміст: ознайомити з утворенням числа 10, записом числа 10 двома
цифрами; учити порівнювати числа, вивчити склад числа 10, закріпити знання
складу числа 9. Розвивати логічне мислення. Виховувати бажання вчитися.
Матеріал: презентація
вівторок, 24 травня 2022 р.
Заняття Фізична культура
Програмовий зміст: Вправляти у виконанні комплексу загальнорозвиваючих вправ, повторити кидання м'яча обома руками від себе, стрибки вперед - назад. Розвивати увагу у грі.
https://www.youtube.com/watch?v=HKt6ZrqaIVM
Завдання: Зняти невеличке відео виконання дітками загальнорозвиваючих вправ,чи основних рухів
Комплексне заняття Дитина у світі природи + художньо - продуктивне образотворення (аплікація)
Тема: Ознайомлення з комахою «Бджілка – трудівниця»
Програмовий зміст: розширювати знання про медоносну комаху – бджолу, її нелегку працю, формувати уявлення про їхню користь для людини. Вправляти у створенні бджілки. Розвивати увагу, пам'ять, спостережливість. Виховувати дбайливе ставлення до бджоли – трудівниці, доброту.
Матеріал: презентація
Заняття з розвитку мовлення: «Я дбаю про тварин свого краю»
Програмовий зміст: формувати в дітей уміння
складати сюжетно-описову розповідь за картиною, домислювати подальші події;
удосконалювати уміння відтворити звуки, знаходити аналоги звуків мови у звуках,
природи, техніки; удосконалювати навички творення іменників назв малят тварин,
птахів, за допомогою пестливих суфіксів; розвивати логічне мислення; тренувати
увагу, уяву; виховувати любов до тварин, потреба у спілкуванні з ними, почуття
відповідальності за них.
Матеріал: фотографія із зображенням кошеняти-безхатька,
картинки із зображенням тварин.
понеділок, 23 травня 2022 р.
Заняття з дитина в соціумі на тему: «Про навколишній світ»
Заняття з дитина в соціумі на тему: «Про навколишній
світ».
Програмовий зміст: формувати в дітей культурно-гігієнічні навички: миття
рук і обличчя, причісування волосся; спонукати до рухової активності під час
виконання вправ; збагачувати лексикон словами здоров’я, ранкова гімнастика,
чисті руки, мікроби; розвивати логічне мислення, увагу, координацію рухів,
мовлення; виховувати позитивне ставлення до власного організму.
Матеріал:
алгоритм миття рук картка, відео вірша Грицька Бойка «Броднуля».
Заняття Художньо - продуктивне образотворення (малювання)
Тема: «Підводний світ»
Програмовий зміст: продовжувати ознайомлювати дітей із мешканцями підводного світу (морськими мешканцями) їх назвами. Розвивати вміння дітей мислити. Виховувати допитливість, бажання бути активними.
пʼятниця, 20 травня 2022 р.
Заняття з літературного образотворення на тему: «Слухання байки Л. Глібова «Коник-стрибунець» та оповідання В. Сухомлинського «Щоб метелик не поколовся»
Заняття з літературного образотворення на тему: «Слухання байки Л. Глібова «Коник-стрибунець» та оповідання В. Сухомлинського «Щоб метелик не поколовся».
Програмовий зміст: ознайомити дітей з текстами творів; учити
слухати і розуміти зміст художнього твору, емоційно сприймати зміст оповідання;
закріплювати вміння відповідати на запитання за змістом твору; розвивати
навички оцінювання поведінки персонажів; збагачувати словник прикметниками та
дієсловами; учити запам’ятовувати дійових осіб та послідовність дій; розвивати
інтонаційну виразність та імітаційні здібності; спонукати повторювати окремі
слова та вирази з відповідною інтонацією; ознайомити з байкою як жанром творів;
учити розуміти її зміст; виховувати інтерес до художньої літератури, повагу до
праці.
Матеріал: предметні та сюжетні картинки.
Пам’ятка для батьків: “Ігри на кухні”
Ігри - один із засобів виховання і навчання дітей дошкільного віку. Гра для дошкільників - засіб пізнання навколишнього. У грі дити...
-
Інтернет ресурс: https :// www . ssyoutube . com / watch ? v = rcFAP 2 J 5 kZ 4
-
Родина — це природний осередок найглибших людських почуттів, де дитина засвоює основи моралі серцем і душею, коли розвиваються почуття доб...