Заняття з художньо – продуктивного образотворення (малювання) на тему: «Зорянне небо».
Програмовий зміст: продовжувати
вправляти вміння дітей користуватися фарбами (гуаш); вчити дітей малювати
зірочки нетрадиційним методом малювання (зубною щіткою); закріплювати вміння
дітей розрізняти та називати кольори; розвивати дрібну моторику рук, увагу,
вміння орієнтуватися в просторі; виховувати самостійність та охайність під час
виконання завдання.
Матеріал:
аркуші паперу формату А 4 фіолетового кольору, фарба жовтого і білого кольору, зубна паста, серветки, пензлики,
вода.
Хід заняття:
I. Організаційний момент
Вихователь запрошує дітей сісти та уважно слухати.
II. Основна частина
Вихователь: Діти, до нас у гості завітала зірочка. Зірочка хоче розповісти
нам свою історію. Коли сонечко сідає і навкруги стає темно, всі дітки лягають
спати у свої ліжечка. І ось на небі з’являється місяць, а з ним і перша
зірочка. Та як же їй там самотньо, бо вона одна, і немає в неї подружок з якими
вона могла пограти і поговорити. Тому і просить зірочка, щоб ми їй допомогли –
намалювали їй подружок, таких яскравих і гарних як вона. Давайте допоможемо
нашій гості. Ви згодні? (Відповіді дітей)
Вихователь демонструє іграшку зірку з сумним виразом
обличчя.
-Діти, а яка зірочка сумна чи весела? (Відповіді дітей)
-А якого вона кольору? (Відповіді дітей)
- А зараз дітки беріть свої стільчики і сідайте за свої столи.
-Ось подивіться на цей малюнок. Що на ньому намальовано? (Вразі потреби
вихователь допомагає відповісти дітям, що на малюнку намальоване нічне небо із
місяцем, зірочками і будиночками.).Я вже заздалегідь намалювала на ньому
зірочок - подружок для нашої гості.
- Якого кольору небо? (Відповідь дітей: синього)
-А якого кольору місяць? (Відповідь дітей: жовтого)
-А якого кольору зірочки? (Відповідь дітей: білого)
-Саме за допомогою білої фарби ми і будемо з вами малювати зірочок -
подружок для нашої гості.
-А малювати ми будемо не пензлем, а чарівною зубною щіткою.
(Вихователь демонструє і пояснює техніку малювання зубною щіткою.)
Вихователь запрошує дітей самостійно намалювати подружок - зірочок для гості.
Під час виконання завдання вихователь підходить до тих дітей, кому потрібна
допомога і показує їм, разом із зірочкою, на своєму аркуші паперу, як треба правильно
намалювати зірочки.
III. Заключна частина
Підсумок
Немає коментарів:
Дописати коментар