Програмовий зміст: формувати в дітей уміння
складати сюжетно-описову розповідь за картиною, домислювати подальші події;
удосконалювати уміння відтворити звуки, знаходити аналоги звуків мови у звуках,
природи, техніки; удосконалювати навички творення іменників назв малят тварин,
птахів, за допомогою пестливих суфіксів; розвивати логічне мислення; тренувати
увагу, уяву; виховувати любов до тварин, потреба у спілкуванні з ними, почуття
відповідальності за них.
Матеріал: фотографія із зображенням кошеняти-безхатька,
картинки із зображенням тварин.
Хід заняття:
І.Вступна частина
1.Організаційний момент.
-Я сьогодні йшла на заняття і побачила кошенятко, яке жалібно нявчало. Я
сфотографувала його і принесла вам фотографію. Хочете знати, що було потом?
Спочатку розгляньмо цю фотографію.
Запитання до дітей:
-Хто зображений на знімку?
-Яке воно?
-Що робить кошеня?
-Чому воно сумне?
-Як ви здогадалися?
ІІ.Основна частина
-А тепер складіть розповіді за цією фотографією. А ще поміркуйте і
розкажіть не тільки про те, що бачите, а й про те, що могло трапитися до
моєї зустрічі з кошеням і після неї.
Може, ми помиляємося, уважаючи, що це кошеня самотнє. Воно випадково вискочило
на вулицю. Його розшукувала дівчинка Марійка. А коли знайшла, забрала додому,
нагодувала, викупала і почала з ним гратися.
2.Проблемні ситуації.
-Зустрілися хатній та безхатній коти. Про що вони розмовляли? Кому
живеться краще? Чому? Чим можна допомогти тваринам-безхтькам?
-У кішки Мурки народилися кошенята. Діти-Марічка, Олексій та Оксана- дуже
хотіли мати вдома маленьке кошенятко. Але тітонька Софія не могла вирішити,
кому відати кошенят. Вона кожного з дітей запитала: «Що ти будеш робити з
кошеням?
Марічка сказала: «Я буду з ним гратися щодня».
Оксана відповіла: «Я показуватиму його усім своїм друзям».
А Олексій сказав: «Я нагодую його й облаштую йому м’якеньку постіль, де воно відпочиватиме».
-Кому з дітей тітонька віддасть кошенят? Свою відповідь поясніть.
3.Фізкультхвилинка.
(відео)
4.Дидактична гра: «Назвіть
малят».
-У всіх тварин є малята. Я
називатиму і показуватиму тварин, а ви – їх дітлахів.
Кріль-кроленя, грак-граченя,
кінь-лоша, собака-цуценя, корова-теля, верблюд-верблюжа.
А тепер назвіть малят пестливо
(кроленятко, граченятко, лошатко, цуценятко, телятко, тощо).
5.Дидактична гра: «Де чули
звуки?»
-Усі тваринки й птахи спілкуються
між собою за допомогою певних звуків. Пригадайте і відтворіть звуки комарика
(з-з-з-з).
-А де ще ви чули ці звуки? ( У
кабінеті стоматолога).
-Як стукає дятел? (д-д-д-д).
-Де ще ви чули такі звуки? (Так
шиє швейна машина. Такий звук можна утворити, якщо стукати олівцем по столі).
-Чи є у вас вдома тварини? Як ви
за ними доглядаєте? Чи вони радіють, коли ви повертаєтеся додому? Чи сумують,
коли вас немає?
6.Дидактична гра: «Виправ
помилки?»
-Засобакали гавки.
-Закицькали нявки.
-Закачкали кряки.
-Закізкали меки.
-Забаранали беки.
ІІІ.Заключна частина.
7.Підсумок.
Немає коментарів:
Дописати коментар