Програмовий зміст: формувати
позитивне ставлення до рослинного світу на основі емоційно-чуттєвого досвіду;
закріплювати знання про ліс, дерева, кущі, трав’янисті рослини та назви
складових частин рослин; розвивати самостійність, бажання обирати завдання на
свій розсуд, також інструменти і час виконання, виховувати екологічну культуру,
шанобливе ставлення до рослин, бажання пізнавати і вивчати природу.
Матеріал: зображення лісу,
записане відео.
Хід заняття:
І.Вступна частина
-Засідання «Клубу юних
мандрівників» оголошується відкритим. Сьогодні на нас чекає незвична подорож. А
куди ми потрапимо спробуйте відгадати. Прослухайте цей запис.
1.Запис звуків лісу.
-Ми потрапимо до лісу.
Ліс – це диво, ліс –
це казка.
То ж ходімо в ліс,
будь ласка.
В лісі є кущі і
квіти,
В нім сплели дерева
віти.
Трави, ягоди й грибочки,
В нім чарівні є
куточки.
ІІ.Основна частина
-А чи знаєте ви, що таке ліс?
-Ліс – це місце, де ростуть
дерева, трави, кущі, живуть різні тварини, птахи, комахи.
-Так. Ліс, перш за все, це
дерева. Які дерева ви знаєте?
2.Дидактична гра
«Назви дерево».
Діти називають дерева.
-Ліси бувають мішаними та
хвойними.
У світі є ліси
казкові:
Хвойні, листяні
чудові,
Мішані є і тропічні,
Саксаулові незвичні.
-Як називається ліс, у якому
ростуть лише дуби?
-Діброва.
-А лише сосни?
-Сосновий бір, у якому ростуть
лише ялини, називається ялинником.
-Які дерева ростуть у березняку?
-Берези.
-Поясніть, який ліс називають
мішаним?
-Ліс, де ростуть різні дерева.
У хвойних – сосни і
ялини, кедри, піхти і модрини.
Пахне в лісі цім
живиця, є морошка і брусниця.
Де ростуть берізки й
клени, тис, ялиночка зелена,
Ясен, сосни і дубочки
– це вже мішані лісочки.
А на півдні, де
тепліше, ще буває цікавіше.
В пишнім листі все
буяє, ліс тут листяним буває.
-Що спільного мають усі дерева,
які ростуть і в лісі , і в садках та в парках?
-Усі дерева мають стовбур, гілки,
листя, корінь, насіння і плоди.
-Ми вже говорили, що всі рослини
живі. Сьогодні спробуємо дізнатися, як дерева харчуються та ростуть. Будемо
складати дерево з частин, називаючи при цьому кожну частину.
-А чи замислювалися ви чому листя
дерев зелене? Своїм зеленим забарвленням більшість рослин зобов’язані тому, що
в їх листі міститься зелений пігмент - хлорофіл. Зелені рослини самі собі
виробляють їжу. Листя поглинає сонячне світло, зелений пігмент допомагає вловлювати
енергію сонця за допомогою якої рослини перетворюють воду і вуглекислий газ та
цукор та крохмаль. Воду рослини отримують із землі, а вуглекислий газ листя
поглинає із повітря.
Яку ще роль виконує листя?
-Листя виділяє кисень і є їжею
для тварин.
3.Дидактична гра
«Можна, неможна»
Ламати гілки, лежати в траві,
розпалювати багаття,милуватись красою природи, рвати квіти,збирати
гриби,розоряти гнізда, розоряти мурашники, відпочивати на пні, знищувати
отруєні гриби,збирати ягоди, залишити після себе сміття.
Ліс – це друг всьому
живому.
Звір і птах живе у
ньому.
Кожне дерево,
травинка
Є будинком для
тваринки.
4.Запропонувати дітям
намалювати ліс.
ІІІ.Заключна частина
5.Підсумок.
Немає коментарів:
Дописати коментар