Тема: «Незабаром до школи »
Програмовий зміст: узагальнити уявлення дітей про школу; вчити дітей логічно,
послідовно і граматично правильно висловлювати свої думки у розповіді,
використовуючи набуті знання; відповідати на запитання за змістом
літературного твору; стимулювати дітей до словесної творчості; прищеплювати
навички пояснювального мовлення. Розвивати мислення, уяву. Виховувати у
дітей бажання вчитися в школі
Матеріал: ілюстрація із зображенням дітей, які йдуть до школи.
Структура заняття
1.Організаційний момент.
Покажіть свої долоньки. Потріть їх одну об одну. Що ви відчуваєте? (Тепло)
Це тепло добрих рук і добрих сердець. Ми пропонуємо своє тепло, свої долоні
друзям і говоримо:
Ранок настає,
Сонечко встає.
Ми збираємося,
В добру путь вирушаємо.
2.Бесіда за ілюстрацією
Вихователь демонструє дітям ілюстрацію із зображенням дітей, які йдуть до
школи.
Розгляньте уважно малюнок.
-Куди йдуть діти?
-Який у них настрій?
-Навіщо вони йдуть до школи?
-Чи складно навчатися у школі, як ви
вважаєте?
-А чи є в школі час для відпочинку?
Так, малята, є. Він називається перерва.
Усі школярі полюбляють перерву, але потрібно грамотно відпочивати на ній.
3.Обговорення
ситуацій «На перерві»
4.Фізкультхвилинка
«Весела зарядка»
5.Перегляд відео оповідання В. Сухомлинського «Які ви щасливі»
https://www.youtube.com/watch?v=WY6QWRFJKN0
Запитання за змістом оповідання
Уявіть, що разом із цими першокласниками ви щодня пізнаєте щось нове,
багато подорожуєте, милуєтеся довколишнім світом. Як на вашу думку,
чи це є краплинами щастя?
А якого б щастя попросили ви у золотої
рибки?
Для кого ви просили б великого щастя: для
себе, для рідних людей? А ще для кого?
6.Підсумок
Немає коментарів:
Дописати коментар