понеділок, 2 травня 2022 р.

Заняття з художньо-продуктивного образотворення (малювання):«Чарівна долонька»

 

Заняття з  художньо-продуктивного образотворення (малювання):«Чарівна долонька».  

Програмовий зміст: Вчити створювати образи за по допомогою долоні, домальовувати деталі олівцем. Вигадувати та розповідати історію про свою уявну істоту. Розвивати дрібну моторику, фантазію, креативність мислення. Збагачувати словник, виховувати самостійність, охайність, увагу. Заохочувати до навчання, психологічна підготовка до школи.

Матеріал: аркуш паперу, олівець, гумка, кольорові олівці, зразки та зображення  Киці.


Хід заняття:

І.Вступна частина

1.Організаційний момент.

Киця принесла свої малюнки та просить дітей роздивитись.

-Вихователь звертає увагу дітей на різні малюнки що підготував котик. Давайте подивимось малюнки киці.

-Дітки як ви гадаєте що зображено на малюнках ?

(Відповіді дітей).

-А вам подобаються ці малюнки, ви маєте бажання так навчитися малювати?

(Відповіді дітей).

-Тоді я вам відкрию дуже велику таємницю! Всі ці малюнки котик зробив за допомогою долоньки.

2.Мотивація:

-  Покажіть мені свої чарівні  долоні. Киця подивиться як ви вмієте малювати.

- Ви всі маленькі художники і теж вмієте так гарно малювати.

ІІ.Основна частина

3.Продуктивна діяльність.

- Ходімо до нашої художньої майстерні. Сідайте на стільчики, за столи.

Підготуємо наші чарівні пальчики до роботи.

4.Пальчикова гімнастика.

Раз два,три, чотири,пять.

Вишли пальці  погуляти.

Оцей пальчик найсильніший.

Він найбільший , найтовстіший.

Вказівний палець для того,

Щоб показувати відоме.

Палець цей середнім зветься,

Він найдовший,як ведеться.

Оцей палець безімяний

Вередливий, неслухняний.

Ось мізинчик,хоч маленький,

Проте вдалий і спритненький.

 

В нас є простий олівець, гумка, та різнокольорові олівці та папір. Ми будемо малювати на ньому. Киця чиста, ми не будемо бруднити себе, щоб бути теж чистими та охайними. Намалюємо фантастичного птаха.

5.Показ та пояснення.

-Що у нас сьогодні на столах підготовлено до малювання?

(Відповіді дітей)

-Погляньте, як я обвожу свою долоню і кожен пальчик окремо олівцем.

-Тепер прикрашу, і намалюю птаха.

- Тепер ви обираєте собі колір фарби, що вам найбільше подобається для вашого птаха.

-І разфарбовуєм його дуже обережно, охайно, щоб не вийти за межи долоні.

-Не треба поспішати, щоб птах був гарний.

Вихователь та котик стежить як діти малюють, допомагає, нагадує про послідовність виконання та охайність під час малювання.

6.Самостійна робота дітей.

Діти малюють під спокійний музичний супровід.

ІІІ.Заключна частина

7. Підсумок.

Вихователь сформує виставку дитячих робіт, котик дякує  усім за дружню працю. Розповідає що за допомогою нашої чарівної долоні можливо намалювати дуже багато різних малюнків, і на ступному занятті кожен із вас зможе вигадати свій малюнок та виконати птаха з різнокольоровим хвостом.




Немає коментарів:

Дописати коментар

Пам’ятка для батьків: “Ігри на кухні”

         Ігри - один із засобів виховання і навчання дітей дошкільного віку. Гра для дошкільників - засіб пізнання навколишнього. У грі дити...