Тема: «Казка навпаки»
Програмовий зміст: формувати у дітей уміння
складати казки; розвивати мовлення, вміння обгрунтовувати свої відповіді;
удосконалювати навички вживання дієслів у різних формах без змін в основі,
використання вставних слів; розвивати творчу активність; виховувати інтерес до
народної творчості.
Матеріал: зображення півнів(доброго, злого, здивованого); матеріали
для проведення ігор і вправ; сигнальні картки червоного і синього кольору.
Хід заняття:
І.Вступна частина
1.Організаційний момент.
Я в садочок вранці йшла
І пір’ячко знайшла.
В кошик його поклала,
Бо про вас я пам’ятала.
За такі мої вам ласки
Дарувало пір’я казки.
2.На дошці з’являються
ілюстрації до українських народних казок.
ІІ.Основна частина
-Із
яких казок прийшли ці герої? («Лисичка-сестричка та сірий вовк», «Солом’яний
бичок») Я називатиму героїв, а ви- підніматимете червону картку, якщо цей герой
добрий, і синю-якщо злий, і пояснюватимете свою відповідь.
3.Дидактична вправа «Добрий – злий».
Варіанти
для гри:
·
Коза-Дереза..( зла, вона кривдила героїв казки).
·
Кривенька качечка...(добра, вона турбувалася про старих
людей, допомагала їм).
4.Загадка.
-А
тепер відгадайте загадку, тоді з’явиться ще один
герой.
Справжній красень-молодець,
На голівці-гребінець,
Мишенят він доглядає,
Пече, смажить, прибирає. (півник)
-З
якої казки цей півень? Чому ви так гадаєте?
(на
екрані з’являється зображення півнів: доброго,
злого, здивованого)
-Який
із-поміж півнів із цієї казки?
-Які
ще герої були в ці казці?
(на
екрані з’являються зображення півника і
мишенят)
5.Фізкультхвилинка
Мишенята рано-вранці
Роблять вправи на галявці(кивання головою),
Випрямляють ручки, ніжки(руки вгору).
Усміхаються всім трішки,
Вправо-вліво повертають(повороти тулубом).
Колоски з зерном шукають.
Нахилилися низенько,
Хмиз збирають всі дружненько.
6.Складання казки за мотивами української народної казки
«Півник і двоє мишенят».
Жили собі двоє мишенят Круть та Верть і
півник Голосисте горлечко. Півник тільки й знав, що співав та відпочивав. А
мишенята, тільки почало світати, бралися до роботи. Одного разу замітали миші
подвір’я і знайшли колосок.
-Кого
вони покликали? Що відповів півник?
Діти
складають казку за допомогою вихователя.
Почав півник вилазити з-за столу, а мишенята
його не затримують і говорять: «Хочеш їсти калачі, не сиди на печі».
-Чому
так сказали мишенята? А як зробити кінець казки добрим?
Мишенята хочуть грати
І словечка добирати.
Вони кажуть вам, зробити,
А ви скажете, зробили.
7.Дидактична вправа «Зробити-зробили».
Пари
слів:
·
Спекти-спекли;
·
Замести- замели;
·
Замісити-замісили;
·
Змолотити-змолотили;
·
Обмолотити-обмолотили.
8.Дидактична вправа «Скажи навпаки».
·
Хворий-здоровий;
·
Порожній-повний;
·
Сильний- слабкий;
·
Тонкий-товстий;
·
Багатий-бідний;
·
Гарний-страшний.
ІІІ.Заключна частина
9.Підсумок.
-Ось
всі герої казки стали добрими. А головне- ви самі відгадали казку, що і схожа,
і не схожа на відому нам. Чим схожі ці казки? Чим відрізняються?
-Якщо
в
Немає коментарів:
Дописати коментар