четвер, 14 липня 2022 р.

Образотворча майстерня (аплікація) на тему: «Світлофор»

 

Образотворча майстерня (аплікація) на тему: «Світлофор».

Програмовий зміст: Розвивати дрібні м΄язи рук, пам΄ять, увагу, уяву. Виховувати бажання дотримуватись правил дорожнього руху. Розширювати знання дітей про світлофор та значення сигналів світлофора, дорожніх знаків.

Вчити дітей зрізати кути з квадратної форми паперу. Закріпити технічні навички користування серветкою, клейонкою, пензлем; техніка безпеки користування ножицями.

Матеріал: клейстер, ножиці, папір, квадрати( 5см.) червоного, жовтого, зеленого кольору,клейонка, серветки.


Хід заняття:

І.Вступна частина

1.Організаційний момент.

2.Бесіда про дорожній рух.

-          Для чого потрібно знати правила дорожнього руху? (Щоб не потрапити у біду,щоб не попасти під колеса машини, щоб не було аварій на дорозі).

-          Як переходити дорогу, якщо немає світлофора? (Подивитися спочатку в ліву сторону, потім в праву сторону, якщо немає машин, перейти дорогу).

-          Для чого « острівець безпеки»?( Якщо переходимо дорогу і побачили, що їде машина, не можна бігти назад або вперед, треба стати на «острівець безпеки», машини проїдуть, тоді перейти дорогу).

-          Що допомагає пішоходам безпечно переходити дорогу і не порушувати правила?(Дорожні знаки).

-          Де розташовують світлофор?( На перехресті).

-          Яким кольором горить світлофор?

-          Що означають кольори?

-          А ви знаєте, який колір найважливіший у світлофора?

А щоб дізнатися про це, подивіться інсценівку, яка називається « Казка про три заповітні вогники».

ІІ.Основна частина

3. « Казка про три заповітні вогники».

Вихователь .Якось зустрілися на перехресті три вогники: Червоний, Жовтий і Зелений. Зав΄язалася між ними суперечка про те, який з вогників найважливіший.

Червоний вогник: « Я, червоний, найважливіший – колір вогню, пожежі. Як мене побачать люди, знають, що попереду тривога, небезпека».

Жовтий вогник: « Ні, я, жовтий колір, важливіше. Мій колір – колір сонця. А воно може бути і другом, і ворогом. Тому я попереджаю: «Будь обережний! Увага! Не поспішай!»»

Зелений вогник: « Друзі, вогники, годі сперечатися! Це я – найважливіший колір – колір трави, лісу, листя. Я нагадую всім про безпеку і спокій».

Вихователь. Три вогники довго б сперечалися, якби не втрутився одинокий герой. У нього було три ока, але вони не мали кольорів. Ось що він сказав:

Світлофор: « Друзі, не треба сперечатися! Кожен з вас – дуже яскравий колір, і кожен дуже важливий. Давайте дружити! Ми завжди будемо разом допомагати всім людям на вулицях міста».

Вихователь. Заповітні вогники дуже зраділи і затанцювали.

( Лунає музика, вогники і світлофор танцюють).

І з того часу на перехрестях великих міст керують машинами і пішоходами друзі – вогники і один світлофор!

Світлофор: « Світлофор я при дорозі,

                         Все життя стою на розі.

                          День і ніч тружусь, працюю –

                          Рух дорожній регулюю».

Вихователь. Так, який колір найважливіший у світлофора?

-          Ви зрозуміли, для чого на вулицях потрібен світлофор?

4.Частковий показ з поясненням.

У вас є три квадрата різного кольору. Відрізаємо у квадрата куточки, рівняємо круг, і викладаємо на прямокутну форму вирізані круги. Спочатку вгорі – червоний круг, потім -  жовтий і внизу – зелений.

Намазуємо клейстером зворотну сторону і наклеюємо круг, притискуємо серветкою. Так само наклеюємо інші круги.

5.Закріплення технічних навичок і послідовності роботи.

- Що робимо з квадратами?

- Як розташовуємо круги?

- Як потрібно користуватися ножицями під час роботи?

Ви будете працювати ножицями, будьте обережними.

6. Самостійна робота дітей.

(Лунає музика).

ІІІ.Заключна частина

7.Підсумок.









Немає коментарів:

Дописати коментар

Пам’ятка для батьків: “Ігри на кухні”

         Ігри - один із засобів виховання і навчання дітей дошкільного віку. Гра для дошкільників - засіб пізнання навколишнього. У грі дити...