Пізнавальна-діяльність (природничий напрям) на тему: «Бережімо природу».
Програмовий зміст: Формувати уявлення дітей про те, що людина - частинка
природи. Вчити дітей дотримуватись законів природи, тому що це необхідно як для
здоров'я людини, так і для здоров'я природи. Через дидактичні ігри, вправи,
інтерактивні методи навчання: піраміду запитань, моделювання маленькими
чоловічками, мультимедійні презентації , технологія «мікрофон» закріпити та
поглибити знання дітей про повітря та воду, їхні властивості, про значення води
, повітря , сонця, для всього живого. Формувати елементи екологічного
світорозуміння, екологічної вихованості. Розвивати позитивне емоційно – ціннісне
ставлення до природного довкілля. Виховувати бажання оберігати рідну природу,
примножувати її, не псувати навколишнє середовище шкідливими звичками .
Матеріали: зображення природи; відеоролики.
Хід заняття:
І.Вступна частина.
1. Організаційний момент.
-Доброго дня, малята. Послухайте
вірш.
І, що є довкола тебе:
Сонечко, хмаринка, небо,
І пісок, каміння, води,
Й люди – часточка природи,
Поле, гори і травичка,
Ліс, повітря і водичка,
Бджілка, пташечка і зорі,
Вільний вітер на просторі,
Квіточки і різне зілля –
Це, дитино, й є довкілля.
Людина є частинкою природи?(так, бо вона
народжується, росте, дихає, харчується, дає майбутнє покоління.
ІІ.Основна частина
2.Відгадайте загадку.
Високо ходить, землю водить.
Одне око має, всюди заглядає.
Дивиться у віконце…Що це? /Сонце/
Що нам дає сонечко? /тепло і світло/
-Кому сонце дарує своє тепло і
світло? /рослинам, тваринам, рибкам, лісам, полям, квітам…/
-Як ви гадаєте чи можливе життя
на землі без сонця? Чому? Так завдяки сонечку все росте і квітне. А діти і
дорослі іще полюбляють загоряти на сонці, загартовуватись за допомогою
сонячного проміння.
-Що в небі з'являється після
дощу, коли виглядає сонечко? Чи впливає сонечко на наш настрій?
3.Діти, відгадайте іще одну
загадку.
Куди ступиш — всюди маєш, хоч не бачиш, а
вживаєш.
Носом ми його вдихаємо,
Як побачити не знаємо? /Повітря/
Так, це повітря. І сьогодні вам необхідно
відповісти на велику кількість запитань.
- Де є повітря?
- Чи має повітря колір?
- За допомогою яких частин тіла
ми можемо відчути повітря?
- Чи може людина прожити без
повітря?
- Кому іще для життя потрібне
повітря?
- Чому повітря повинне бути
чистим?
- Що потрібно робити для того,
щоб повітря було чистим?
4.Загадка.
Відома здавна рідина
Усяк її вживає.
Буває хмаркою,
Сніжинкою буває.
Бува, як скло – крихка, тверда,
Звичайна крапля, це….
Що це, діти? /вода/.
Вода – це одна з найбільших цінностей планети
Земля. Ми не можемо уявити своє життя без води. Вода є у всьому живому, і
навіть в організмі людини. Поміркуйте, де знаходиться вода в природі? /річки,
озера, моря, океани, в хмаринці, в калюжі, в сніжинці, в льодинці…/
ІІІ.Заключна частина
Підсумок: Діти, світ навколо нас дуже привабливий та цікавий, і ми
живемо в ньому, як у рідному домі. Ми теж частинка цієї природи. А щоб нам було
затишно і добре, треба поводитись мудро, оберігати природу і примножувати її. І
тоді ми будемо всі здорові.
Бережіть природу, любі діти,
Я до цього все життя вас закликаю.
Хто байдуже ставиться до неї,
Той у грудях серденька немає.
Пам’ятаймо це і я, і ти,
Маймо в серці зерня доброти.
Немає коментарів:
Дописати коментар