середа, 18 травня 2022 р.

Заняття з навчання елементів грамоти на тему: «Літера Пп»

 

Заняття з навчання елементів грамоти на тему: «Літера Пп».

Програмовий зміст:  закріплювати знання дітей про звуки [п], [п’]; ознайомити з літерою Пп; формувати навички звуко-буквеного аналізу та синтезу слів, читання складів, слів; розвивати фонематичний слух, сприйняття, увагу, пам’ять, мислення, пізнавальну активність, мовлення; розвивати дрібну моторику рук; виховувати самостійність та інтерес до занять.

Матеріал: іграшка Незнайко; звукові доріжки; звукові фішки; предметні малюнки; картки з літерами, складами, словами; розрізна азбука; зошити; олівці.


Хід заняття:

І.Вступна частина

1. Організаційний момент

З’являється Незнайко. Вихователь пропонує йому та дітям поїхати на лісову галявину.

2.Психогімнастика «Лісова галявина»

— На лісовій галявині ростуть лісові дзвіночки (виставляє малюнок галявини, на якій ростуть дзвіночки). Заплющте очі та уявіть, що ви — дзвіночки.  Дзвіночки хитають голівками і радіють сонячному ранку. Струшують із себе росу. Озираються навсібіч. Вітаються із сусідами-дзвіночками. Ось уже й день настав. Вітерець подув. Захиталися дзвіночки, задзвеніли (імітує дзвін). Дін дон-день! Погрався вітерець із квіточками та й полетів. Сонце припікає. Захотіли дзвіночкам пити. Почали вони тягтися своїми корінцями до води. Попили і розпустилися ще більше. Настав вечір. Дзвіночки опустили долілиць голівки. Засинають.

ІІ. Основна частина

3.Відгадайте загадки.

Просила коваля сумна,

Щоб погострив їй зуби,

Бо не могла ніяк вона

Перепилити дуба.

Ви здогадалися, хто я?

Мабуть, подумали — змія?

То це якраз помилка,

Я — гострозуба… (пилка).

(І. Січовик)

Скрізь, неначе крокодил,

Встромить ніс-насос.

І якщо почує пил, —

Всмокче… (пилосос).

(І. Січовик)

— Як ви здогадалися, що це? З якого звука починаються слова-відгадки до загадок? (Звука [п]) Який це звук? (Твердий приголосний) Викладіть слова-відгадки звуковими фішками. Скільки в цьому слові звуків? Скільки голосних? приголосних? Назвіть усі голосні (приголосні) звуки у слові. Скільки в ньому складів? Проплескайте стільки разів, скільки у слові складів. Придумайте свої слова зі звуками [п] та [п’]. Ви називали багато слів, а тепер пригадайте словадії зі звуками [п], [п’]: працювати, писати, прохати, підстрибувати, присідати, підбивати, спати, підмітати.

4. Дидактична вправа «Скажи навпаки»

Вихователь називає склад зі звуком [п] або [п’], а діти змінюють ці склади навпаки (наприклад: па-пя, пе-пє, пи-пі, пу-пю, ап-ап, уп-упь).

— Складіть речення зі словами: пилка, пилосос. Визначте кількість слів у реченні. Вихователь пропонує дітям показати кількість слів у реченні у різні способи (крокування, підстрибування, диригування). Вихователь демонструє малюнок із великою й малою літерами Пп, фішки чоловічки — Твердий і М’який Приголосні.

— Які звуки позначає літера П? Приголосні звуки [п] та [п’] позначаються однією великою та малою літерою Пп. Послухайте вірш про літеру П.

Гарні хлопці-молодці

Закопали два стовпці.

Третій їм допомагав —

Перекладину поклав.

Втіха нашій дітворі:

Буква П вже у дворі.

(В. Гринько)

— На що схожа ця нова велика й мала літера Пп? Напишіть літеру П вказівним пальчиком у повітрі. Спробуйте утворити літеру П за допомогою рук і ніг. Із чого ще можна утворити літеру П? Прочитайте склади.

па — ап

по — оп

пу — уп

пи — ип

пе — еп

пі — іп

5. Дидактична гра «Якого складу бракує?»

Вихователь пропонує дітям уважно розглянути таблицю та повідомляє, що деякі склади пішли гуляти і не повернулися на свої місця — це порожні клітини. Читаючи склади, діти визначають, якого складу бракує.

— Прочитайте слова: суп, пил, пан, план, полин, півник. Знайдіть велику й малу літеру Пп у розрізній абетці. За допомогою літер напишіть слово план.

6. Пальчикова гра «Човник»

Ми на човнику гойдались,

Раз — угору, раз — униз.

Ми під мостом пропливали.

Покатались — зупинись!

Вигнуті долоні тильним боком уверх розхитують, потім перевертають доло[1]ями догори і, нарешті, спокійно кладуть на стіл.

7.Робота з картками.

ІІІ.Заключна частина

8.Підсумок





Немає коментарів:

Дописати коментар

Пам’ятка для батьків: “Ігри на кухні”

         Ігри - один із засобів виховання і навчання дітей дошкільного віку. Гра для дошкільників - засіб пізнання навколишнього. У грі дити...