Заняття з художньо продуктивного образотворення (ліплення) на тему: «Подорож до країни шоколандії».
Програмовий зміст: уточнити та розширити
уявлення дітей про шоколад, його властивості. Познайомити з етапами
виготовлення шоколаду. Удосконалювати вміння вивчати оточуючий світ всіма
органами відчуттів. Розвивати загальну та дрібну моторику; пізнавальну
активність, узагальнювати, робити висновки. Зацікавити дітей спільною
діяльністю, викликати у них емоційний відгук. Виховувати доброзичливе ставлення
дітей до інших; формувати навички взаємодопомоги. Дати дітям можливість
отримати задоволення від своїх відкриттів.
Матеріал: лист
від Весни; картинка шоколадної плитки, музичний супровід, картинки до
розповіді; картинки для гри «Як з’явилась шоколадка», пластилін, дощечка,
стека.
Хід заняття:
І.Вступна частина
-Вранці поштар приніс мені листа. Цікаво: від кого
він? Подивимось від кого він (відкриває, читає) Це від чарівниці Весни, вона приготувала для нас
якийсь сюрприз та спочатку просить відгадати загадку:
Він
живе в своїй фользі,
Швидко
тане у руці,
А на
смак такий смачненький,
Дуже –
дуже солоденький. (шоколад)
ІІ.Основна частина
- Весна пропонує вам відвідати
казкову країну Шоколяндію. Ви згодні? А на чому ми можемо відправитись?
(Відповіді дітей) А я пропоную відправитись на пухких білих хмарках.
1.Психогімнастика.
Заплющте очі та уявіть, що ми летимо на великих пухких хмарках (вправа виконується під спокійний
музичний супровід) Ось ми і в казковій країні Шоколяндії. Ось нас зустрічає Весна (виставляє ляльку).
Весна:
Добрий день, діти! Я рада, що ви до нас завітали. Ви любите шоколад? (так) а як
ви думаєте, дорослі люблять шоколад? А чому всі люблять шоколад? (тому, що він
смачний) Який шоколад на смак? (солодкий) А шоколад корисний чи шкідливий?
(вихователь проводить з дітьми бесіду, підводить їх до висновку, що якщо
шоколад їсти потрошку – він корисний, а якщо – багато, то він принесе шкоду
здоров’ю людини)
Весна: А ви
знаєте, звідки з’явився шоколад? Може цукерки та шоколадки ростуть на городі?
(ні) Сідайте зручно і я вам розповім історію моєї країни (діти переглядають
презентацію або розглядають картинки)
3.Розповідь за картинками:
- Шоколад роблять з плодів
дерева, яке називається теобромо - какао, або шоколадне.шоколадне дерево
боїться холоду, снігу та росте у жарких країнах, там, е немає зими. Воно росте
в Південній Америці та в Африці. А батьківщиною шоколаду вважається Мексика.
Подивіться, як цікаво квітне шоколадне дерево – квітки розташовуються прямо на
стовбурах.
- Плоди цього дерева схожі
на дині або огірки. Спочатку вони зелені, а коли дозрівають – можуть бути
різного кольору (коричневого, червоного, жовтого). Всередині плоду достигають
какао – боби, їх очищають від кожури, сушать та обжарюють. Тоді вони набувають
шоколадного кольору. потім какао – боби перемелюють, виходить какао – порошок.
- Їх відправляють на
кондитерські фабрики, там його розплавляють, додають особливі продукти, які
кожна фабрика тримає у великій таємниці та заливають у спеціальні форми.
Шоколад застигає та виходять шоколадки та шоколадні цукерки. Потім спеціальна
загортальна машина пакує шоколад та цукерки у обгортки. І виходять шоколад та
цукерки.
- Про шоколад можна говорити
довго та безкінечно. Люди так люблять шоколад, що навіть поставили пам’ятник
шоколаду, відкрили музей шоколаду, і навіть придумали свято шоколаду, яке
проводиться 11 липня.
Весна:
Молодці! А хочете самі навчитися робити шоколадні фігурки? Тоді я вам запрошую
на свою чарівну зимову шоколадну фабрику.
Вихователь: Але для цього
нам потрібно підготуватися: вимити руки, сісти гарненька. Тепер ми справжні
дослідники. Ми вже готові приступити до виготовлення шоколадних
фігурок.
3.Самостійна робота дітей з ліплення шоколаду.
Вихователь проводить
індивідуальний та диференційований підхід. Підтримує у дітей гарний настрій.
- Вам сподобалась
сьогоднішня подорож? Що ми сьогодні досліджували? А що вам сподобалось найбільше?
ІІІ.Заключна частина
4.Підведення підсумків заняття.


Немає коментарів:
Дописати коментар