Заняття з дитина у
світі природи на тему: «Пахощі весни».
Програмовий зміст: продовжити знайомити дітей з пізньою весною як порою масового цвітіння; вчити спостерігати за там, як цвітуть кущі, квіти в травні, простежувати поведінку комах біля них; розвивати пізнавальні інтереси; усвідомлювати уважність малят; сприяти розвитку мислення, вміння міркувати; виховувати прагнення милуватися весняними квітами, бачити їх красу, захоплюватися нею; формувати бажання берегти рослини.
Матеріал: добірка фотографій
цвітіння в травні, конвалії; казка «Як бджілка знаходить квітку конвалії».
Хід заняття:
І.Вступна частина
1.Організаційний момент.
-Добрий ранок, малята підніміть руки ті, хто з
вас любить квіти.
Зараз,
пізньої весни, цвітуть дерева і кущі, розкрили пелюстки квіти на клумбах та в
лузі.
Про те, що саме зараз квітує, про красу та пахощі цих квітів, а також про бережливе
ставлення до них ми сьогодні з вами поговоримо (на екрані з’являються
добірка фотографій «Цвітіння в травні».
ІІ.Основна частина
2.Розповідь «Що квітує в травні?»
Нинішній
місяць травень наряду з пишними травами та зеленим листячком дерев подарував
нам багато квітів. Цієї пори вбралися в пишні шати фруктові сади: вишні, груші,
яблуні, черешні, сливи надягли білі або біло-рожеві сукні-легкі й ніжні вони
нагадують нам наречених або принцес у святковому вбранні. Цвітуть також
декоративні й ягідні кущі – калина, терен, бузок, черемха. Калина і черемха
цвітуть білими китичками, а бузок може бути різним: фіолетовим, білим,
червонуватим, жовтим… Цвітуть у лісі ніжні конвалії та зозулині черевички, по
лугах та галявинах позолотою розсипалися малі кульбабки, а на клумбах вже
відцвітають тюльпани, розкривають пуп’янки ранні півонії.
Багато цвіту – радість для комах. Бджоли, оси, джмелики збирають
квітковий нектар, п’ють його і барвисті метелики. А якщо багато комах, є
пожива для птахів, тож квіти і для них корисні.
Та,
мабуть, не меншу радість квіти дарують і нам: ми милуємося їх красою, із
задоволенням вдихаємо пахощі квітів. Квіти дарують людям справжню насолоду,
незрівняну ні з чим.
-Які рослини цвітуть в травні?
-Як виглядають
цієї пори сади, луги, квітники?
-Кому цвітіння квітів приносить користь, кого
воно радує?
3.Спостереження за цвітом черемшини та бузку.
-Дітям пропонується розглянути квітучі кущі
черемшини та бузку, порівняти їх.
-Розглянути будову квітів. І черемшина і бузок
квітуть суцвіттями, гронами квітів, кожне з них складається з багатьох
маленьких квіточок. В обох кущів ці грона мають видовжену форму.
-Колір квітів. Квіти черемшини білі, а бузок
може бути різного кольору.
-Уточнення видів рослин. І черемшина, і бузок
– це кущові рослини, кущі, в нех немає стовбура, а натомість є багато гілок.
Але черемшина- це кущ дикої природи, а бузок – декоративний кущ, тому в нього
так багато видів, кольорів.
4. Слухання казки В.Сухомлиського «Як бджілка знаходить
квітку конвалії».
5.Дидактична гра – опис «Дивовижна квітка- конвалія».
Діти розглядають квітку конвалію.
-Яку рослину ви бачите на фото?
-Коли цвіте конвалія?
-Як виглядають квіточки конвалії?
-Який вигляд мають інші частина цієї рослини?
-Що ще ви знаєте про конвалію: яка це квітка,
де росте, як вона пахне?
-Як треба ставитися до конвалій та чому?
ІІІ.Заключна частина
6.Підсумок.
Немає коментарів:
Дописати коментар