Програмовий зміст: розвивати мислення, увагу, уяву, мовлення, зоровий аналізатор, дрібну моторику рук; продовжувати вчити дітей доцільно використовувати різноманітні засоби образотворчої діяльності залежно від бажаного результату; стимулювати дітей до мовленнєвої діяльності; закріпити знання про основні ознаки різних пор року; використати метод малювання за допомогою трубочки; виховувати творчість, уміння фантазувати, охайність.
Матеріал: аркуш паперу, акварель, пензлик, трубочки,
склянка з водою, ілюстрація Весна.
Хід заняття:
І.Вступна частина
-Діти, які пори року ви знаєте? А яку пору найбільше любите? Пограймо у
гру, щоб перевірити ваші знання про різні пори року.
1.Розвивальна гра: «Упізнай пору року».
-Падає перший сніг, але може піти дощ. Птахи відлітають в теплі краї.
-Спекотно. Люди купаються в річці та засмагають.
-Усюди сніг. Діти катаються на санчатах та лижах.
-Розпускаються квіти. Птахи повертаються з вирію.
-Молодці! Яка зараз пора року?
ІІ.Основна частина
2.Динамічна пауза: «Пори року».
Знаєм різні пори року,
(діти крокують на місці)
Всі вони дня нас нівроку-
Влітку весело купатись.
(рухи відповідно до змісту)
А зимою в сніжки гратись
І кататись на санчатах.
Добре навесні гуляти,
Як течуть струмочки бистрі,
Й восени, як пада листя.
Пори року треба знати,
(Нахили тулуба ліворуч-праворуч)
Як їх звуть, не забувати:
Літо, осінь, зима і весна.
3.Бесіда з дітьми.
-Що
відбувається навесні з деревами?
Весна
дуже швидко минає, і дерева змінюються. Намалюємо весняне дерево собі.
4.Фрагмент заняття.
5.Самостійна робота дітей.
ІІІ.Заключна частина.
6.Підсумок.
Немає коментарів:
Дописати коментар