Заняття з сенсорно- пізнавального простору на тему: «Склад числа 8».
Програмовий зміст: продовжувати
формування уявлень про число та його склад; ознайомити з цифрою 8; вправляти в
умінні співвідносити цифри з кількістю предметів; вправляти у викладанні
цифрового ряду; продовжувати вправляти в умінні орієнтуватися в заданому
напрямку; закріплювати знання про форму предметів; ознайомити з геометричною
фігу[1]рою пірамідою; розвивати спостережливість,
логічне мислення, уміння обґрунтовувати свою точку зору; виховувати
працьовитість та самостійність, повагу до товаришів.
Матеріал: ілюстрації дітей різних
національностей; картки з цифрами 1–8; глобус; ілюстрації єгипетських пірамід;
«чарівний мішечок» з об’ємними геометричними фігурами; фігури пірамід;
різнокольорові кружечки (для кожної дитини); прямокутний або квадратний шматок
тканини білого кольору; великі пласкі геометричні фігури.
Хід заняття:
І.Вступна частина
1. Організаційний момент.
Вихователь виставляє перед дітьми глобус.
— Глобус — це макет нашої планети Земля. На
ній розташовано багато континентів, країн.
2. Мотивація.
— Вирушимо у подорож та дізнаємося, хто живе
на планеті Земля.
ІІ. Основна частина
Вихователь демонструє дітям ілюстрацію
дівчаток різних національностей.
— Скільки дівчаток на малюнку? (Семеро) Додамо
зображення дівчинки в українському національному одязі. Скільки дівчаток
додали? (Одну) Скільки тепер дівчаток? (Восьмеро) Як одержали число вісім?
Число вісім позначаємо цифрою 8. Вихователь демонструє картку з цифрою 8.
— Знайдіть серед своїх карток цифру 8. Обведіть
її пальчиком по контуру. Намалюйте її в
повітрі. Вихователь роздає дітям аркуші із контуром цифри 8 і пропонує прикра[1]сити цифру за допомогою пластиліну та
природних матеріалів.
3.Дидактична вправа «Виклади по порядку».
Вихователь пропонує дітям викласти ряд цифр у
певному порядку. Між завданнями робить паузи. Знайдіть цифру, що:
• позначає кількість, меншу ніж дві одиниці;
• стоїть між одиницею і трійкою;
• більше ніж 1 на дві одиниці;
• є відповіддю на приклад 2 + 2;
• передує цифрі 6;
• стоїть після 5;
• розташовано між 6 і 8.
4. Дидактична гра «Що їде, пливе і літає?»
— Нашим дівчаткам уже час повертатися додому,
до своїх країн. Яким чином вони можуть дістатися додому, адже ми бачимо, що на
глобусі між краї[1]нами розташовані моря, скелі, океани, гори,
ріки?
— Так, їм у пригоді стане транспорт. Який
транспорт ви знаєте? Розташуймо транспорт по місцях.
Вихователь виводить на екран картину, на якій
зображено дорогу, залізницю, море та небо. На екрані викладено різний
транспорт: потяг, літак, гелікоптер, повітряну кулю, корабель, яхту, пароплав,
човен, машину, автобус, вантажівку тощо. Діти по черзі, називають транспорт.
5.Дидактична гра «Четвертий зайвий».
Вихователь демонструє аркуші із 4 рядами
транспорту, у кожному ряді є зайвий, який діти мають п обвести олівцем. Наприклад:
літак — ПОТЯГ — повітряна кіля — вертоліт; човен — паро[1]плав
— МАШИНА — катер; машина — автобус — вантажівка — ЛІТАК.
6.Дидактична гра «Подорож додому».
— Одна дівчинка поїхала автобусом, решта — потягом.
Викладіть, будь ласка, перед собою один синій кружечок і сім червоних. Скільки
їх усього? (8) Так, число вісім складається із двох менших — 1 і 7. Можливо,
дві дівчинки поїхали потягом, і 6 полетіли літаком. Викладіть перед собою 2
синіх кружечка і 6 червоних. Скільки їх разом (8) Число вісім складається також
із 2 і 6. А що було б, якби троє дівчинок летіли літаком, а п’ятеро — їхали
автобусом? Викладімо 3 синіх та 5 червоних кружечків. Що можна сказати про
склад числа вісім, адже разом скільки кружечків? (8) Вісім складається з 3 і 5.
Можливо, що четверо дівчаток поїдуть потягом і ще четверо вирушать на кораблі.
Викладіть відповідну кіль[1]кість кружечків. Скільки їх разом? (8) Число
вісім складається з двох четвірок.
7.Робота в зошитах.
ІІІ.Заключна частина
8.Підсумок.
— Назви яких країн ви запам’ятали? Скількох
іноземних гостей ми бачили? У яку країну вирушила наша україночка? Що вона там
побачила?
Немає коментарів:
Дописати коментар