Заняття з навчання елементів грамоти на тему: «Звуки [н], [н’]. Літера Н, н.
Програмовий зміст: продовжувати навчати дітей
робити звуковий аналіз слів; ознайомити з новим звуком та його графічним
зображенням Н; продовжувати вчити визначати місце звука в слові; формувати
уявлення про твердий і м’який звук (н); розвивати фонематичний слух, уважність,
мислення; виховувати організованість, самостійність.
Матеріал: зображення тварин:(носоріг, кінь, панда, пінгвін, слон),
5 серветок, картинка літери Н; картки для роботи з дітьми.
Хід заняття:
І.Вступна частина
1.Організаційний
момент.
Діти,
хочу побажати вам гарного настрою! Усміхніться один одному. Молодці! Нам час
вирушати у подорож- продовжувати вивчати літери та звуки.
ІІ.Основна частина
2.Дидактична гра «Тварини що живуть на природі».
(на
екрані з’являються зображення тварин:
носоріг, кінь, панда, пінгвін, слон).
-Діти
назвіть тварин що на екрані.
-Що
спільного, між цими словами?
3.Вивчення вірша про букву Н.
Чи це буква, чи драбина?
Дивувалася дитина.
Ну, якщо один щабель,
То звичайно, буква Н.
4.Дидактична гра «Літера з серветки».
Діти
скочують серветки у трубочки та викладають з них літеру Н.
-Діти,
промовте звук (н).
-Який
це звук? Звук (н) приголосний, може бути
і твердим, і м’яким.
5.Дидактична гра «Розрізни звук».
Педагог
називає слова на звук (н), а діти, якщо чують твердий звук, стукають по столі,
а якщо звук м’який то плескають в долоні.
6.Фізкультхвилинка «Розминка».
Дерева високі-високі(руки верх)
Вітер дерева колише-гойдає(руки зверху гойдаються)
То вгору, то вниз(руки верх, вниз)
Птахи летять-прилітають(летять як птахи)
А діти тихенько сідають.
7.Робота з картками для дітей літера Н.
ІІІ.Заключна частина
8.Підсумок.
-Який звук і літеру ми вчили?
-Повторіть віршик.
-Вам сподобалося заняття?
Немає коментарів:
Дописати коментар