Заняття з сенсорно- пізнавального простору на тему: «Дні
тижня».
Програмовий зміст: продовжити формувати у дітей часові уявлення; ознайомлювати малюків із тижнем як проміжною одиницею вимірювання часу між добою; навчати вихованців називати послідовність днів тижня з використанням порядкових числівників, визначати попередній та наступний день відносно заднього; розвивати пізнавальну активність.
Матеріал: відео про дні тижня; картки з зображенням трьох
хлопчиків і чотирьох дівчаток.
Хід заняття:
І.Вступна частина
1.Організаційний момент.
-Сьогодні, діти, гарний весняний день. Що ви можете
розповісти про цей день? А ви знаєте, що будь-який день, малята, має власне ім’я? Хто скаже, який сьогодні день?
-Сьогодні, на занятті мова піде про дня тижня: про
дні, які входять до тижня, про їхні імена(назви) та їх послідовність.
2.Гра «Відгадай
загадки».
Як минає день та ніч-
Це доба, відома річ.
А як сім аж днів пройшло,
Як цей час ми назвемо?
(Тиждень)
Розказав Максимко татку:
«Знаю: в тижні днів багато!»
Потім уточнив Максим:
«Днів у кожнім тижні…
(Сім)
ІІ.Основна частина
3.Гра «Сім днів тижня».
Діти спершу пригадують і називають усі дні тижня в
будь-якій послідовності.
-Діти, пропоную вам, уявити сім днів тижня у
вигляді дружньої, веселої родини, до якої входять троє братиків(понеділок,
вівторок, четвер) та четверо сестричок(середа, п’ятниця, субота, неділя).
-Хочу нагадати, що дні тижня розташовані у певній
послідовності, кожен день тижня приходить у свій час.
4.Послухайте вірш «Дні
тижня».
Старший братець-понеділок,
Хлопець вправний, не лінивий.
Тиждень він розпочинає,
Працювати всіх скликає.
А вівторок йде за братом,
В нього вигадок багато.
Фантазер і витівник,
Сумувати він не звик.
За вівторком, як годиться,
Середа-братів сестриця.
Вправна, гарна господиня,
Ще й вигадлива майстриня.
Четвертий братець- то четвер.
Разом їх четверо тепер.
Четвер спортсмен завзятий,
Полюбляє з м’ячем грати!
П’ятниця сестра молодша,
Має голос прехороший.
Любить весело співати,
Братів й сестер розважати.
Йде наступною субота.
І у неї є робота.
Напече смачних коржів,
Для сестричок і братів.
А неділя- мандрівниця,
Їй у дома не сидиться.
Всіх запрошує, малята,
На природі погуляти.
5.Перегляд
відео-матеріалу «Дні тижня».
6.Гра «Ось такий він,
тиждень».
Запитання до дітей:
-Скільки всього днів у тижні? (сім)
-Як називається перший день тижня? (понеділок)
-Назвіть останній, сьомий день тижня. (неділя)
-Перелічіть всі дні тижня за порядком.
-Назвіть дні тижня навпаки, з відповідною лічбою в
зворотному порядку.
-Який день тижня отримав свою назву за те, що він стоїть
посередині тижня? (середа)
-Назвіть наступний день, що після п’ятниці? (субота)
7.Фізкультхвилинка
«Справу показали- і деньок назвала».
В лісі зайчика зустріли
Подорожні в (понеділок).
(імітують вушка зайчика)
Поливали помідори
Ми на грядці у (вівторок).
(поливають помідори)
Позували нові кеди
Хлопці на футболі в (середу).
(шнурують кросівки)
Погріб на замок запер
Дід обачний у (четвер).
(імітація повертання ключа в замку)
Мій сусід відклав роботу-
Танцював усю (суботу).
(довільні рухи)
Корабель долає милі,
Щоб вернутися в (неділю).
(імітація рухів корабля)
8.Гра «Відповідай- день
називай».
Ця гра являє собою кілька логічних задачок за темою.
У суботу
тато повідомив маленькій донечці Олі: «Завтра ми підемо до зоопарку». Назвіть
день тижня, коли Оля побуває в зоопарку. (Неділя)
На цьому
тижні було багато ясних днів: понеділок, вівторок, четвер, п’ятниця та неділя. Назвіть ті дні тижня, коли було хмарно.
(Середа і субота)
У
понеділок Іра розповіла подружкам, як вона вчора їздила до бабусі. Якого дня
була Іра в бабусі? (У неділю)
«Коли ми
підемо до парку? Завтра?»- поцікавився Сергійко в неділю. «Завтра не підемо,
підемо через два дні», - відповіла хлопчику мама. Коли Сергійко з мамою піде до
парку? (Вівторок)
ІІІ.Заключна частина
9.Підсумок.
-Що ми вивчали на занятті?
-Давайте, повторимо підряд дні тижня.
-Вам сподобалося?
Немає коментарів:
Дописати коментар