Заняття з аплікації на тему: «Пожежна машина».
Програмовий зміст: продовжувати ознайомлювати дітей з пожежною
машиною, вчити відзначати її за
зовнішніми ознаками ( колір, будова, розмір); вчити відповідати на питання вихователя; розширити
словниковий запас по темі пожежна
безпека; правильно використовувати в мові
назви предметів; познайомити з
правилами пожежної безпеки; розвивати допитливість, пам'ять, логічне
мислення; виховувати у дітей потребу в турботі про свою безпеку.
Матеріал: іграшка «Пожежна
машина», два прямокутники більший і
менший червоного кольору, два круги чорного кольору, два ватних диска, (на
кожну дитину).
Хід заняття:
І.Вступна частина
1.Організаційний момент.
-Доброго дня, малята!
-Чи готові
ви сьогодні допомагати!
-Тоді швидко ні лініться, час роботу починати,
треба іншим допомагати.
ІІ.Основана частина
-Діти подивіться, яка
іграшка з'явилася у нас? (Машина).
-Хто здогадався, як вона називається? (Пожежна).
-За якими ознаками ви
здогадалися, що це пожежна машина? (Вона червона, зі сходами).
-Як їде пожежна машина, швидко чи повільно? Чому швидко?
-Коли машина їде по дорозі, її не тільки видно, але й чутно сирену. Як звучить
сирена?
(У-у).
-Діти, як ви думаєте, що де лежить у кузові пожежної машини?(Інструменти для
гасіння пожежі: сокира, лопата, шланг, вогнегасник і т. п).
-Діти, як ви думаєте, чому виникають пожежі? (Різні відповіді дітей).
-Так, багато пожеж від необережного поводження з вогнем. Вогонь дуже
небезпечний.
2.Фізкультхвилинка
«Вітер віє нам в лице »
Віє вітер нам в
лице
(ганяють” вітер руками в лице).
Нахиляє деревце
( нахили тулуба
вліво - вправо).
Вітерець все тихший,
(присідання)
Деревце росте все
вище
( руки вгору, діти
тягнуться на носках).
3.Дидактична гра «Загорівся
Кицькин дім».
Тили - бом! Тили - бом!
Загорівся Кицькин дім!
Біжить курочка з відром,
А конячка з помелом,
А собачка з ліхтарем,
Дорослий голосно дзвонить у дзвоник, діти біжать туди, де лежать, відерце,
лійка і т. д., беруть іграшки і «гасять вогонь» (вогонь зображується за
допомогою червоної матерії, накинутій на будиночок).
Всі разом промовляю.
Раз! Раз! Раз! Раз!
І вогонь згас
-Давайте допоможемо Киці, і швиденько наклеємо багато пожешних машин.
4.Пояснення та
показ.
(Відео-матеріал)
5.Самостійна робота дітей.
ІІІ.Заключна частина
6.Підсумок.
- Які ви молодці.
- Як ви допомогли киці? Що ви для неї робили?
Немає коментарів:
Дописати коментар