пʼятниця, 15 квітня 2022 р.

Літературне образотворення

 Тема: «Читання вірша Ліни Костенко «Усе моє, все зветься Україна», вивчення вірша М. Познанська «Про нашу Україну» (мнемотаблиця)

Програмовий зміст: поглиблювати знання дітей про рідну батьківщину — Україну, ознайомити з художніми творами; учити уважно слухати і розуміти зміст творів; формувати вміння виражати емоційний стан голосом, мімікою; вчити запам’ятовувати вірш за допомогою мнемотаблиці учити запам’ятовувати дійових осіб та послідовність дій. Розвивати інтонаційну виразність та імітаційні здібності; розвивати уяву, фантазію, мислення. Виховувати повагу та любов до рідного краю.

Матеріал: портрет Л. Костенко, ілюстрація до вірша; портрет М.Познанської, мнемотаблиця до вірша “Про нашу Україну” 

Хід заняття

І. Організаційний момент

Давайте привітаємось,

Давайте посміхнемося,

Давайте в очі глянемо,

І нам тепліше стане.

Раз рука, два рука,

Раз плече, два плече.

Голова вліво, вправо подивилась,

Привітались і здружились.

 

ІІ. Основна частина

1.Бесіда про Батьківщину.

2.Показ портрету  Ліни Костенко.

3.Читання вірша Л.Костенко «Усе моє, все зветься Україна»

Послухайте вірш поетеси Ліни Костенко «Усе моє, все зветься Україна»

 Буває, часом сліпну від краси.

Спинюсь, не тямлю, що воно за диво,

— Оці степи, це небо, ці ліси.

Усе так гарно, чисто, незрадливо!

Усе як є — дорога, явори.

 Усе моє, все зветься — Україна,

Така краса, висока і нетлінна,

 Що хоч спинись і з Богом говори.

4.Бесіда за змістом вірша

 — Про що написано вірш?

 — Як авторка описала Батьківщину?

— Якою є наша Батьківщина?

— Що вам подобається у рідному краю?

5.Фізкультхвилинка

Вихователь читає віршовані рядки і пропонує дітям виконувати певні рухи згідно з текстом.

Ми крокуємо, ми крокуємо,

По країні ми мандруємо

Ось побачили Карпати: Як вершини нам дістати?

Заглядаємо в озерця

— Не торкнутися нам денця!

Далі ми йдемо поважно,

Шлях долати нам неважко.

 Порівняйтесь, усміхніться,

 Батьківщині поклоніться

За щасливі дні в любові,

 За пісні за колискові.

Кругом себе обкрутіться

 Раз присядьте, два присядьте,

 На місця тихенько сядьте.

6.Вивченя вірша  М. Познанської “Про нашу Україну”  за допомогою мнемотаблиці.

Виразне читання вірша вихователем (2 рази)

                   ПРО НАШУ  УКРАЇНУ

 Ми дуже любим весь наш край

 І любим Україну,

 Її лани, зелений гай,

 В саду — рясну калину.

 Там соловейко навесні

 Співає між гілками,

 Та й ми співаємо пісні --      

 Змагається він з нами.

7.Розповідання вірша дітьми.

ІІІ. Підсумок заняття

 — Діти, наша країна — Україна. Потрібно її любити, поважати, захищати. Вітчизна, як і мати, тільки одна.   

                                                                                                                                                    

Немає коментарів:

Дописати коментар

Пам’ятка для батьків: “Ігри на кухні”

         Ігри - один із засобів виховання і навчання дітей дошкільного віку. Гра для дошкільників - засіб пізнання навколишнього. У грі дити...