Тема: Літера Сс. Звук [c],[c’].
Програмовий зміст:ознайомити дітей із буквою «Сс», її звуковим значенням;
формувати вміння виконувати синтетичні та аналітичні дії зі звуками; сприяти
формуванню техніки поскладового читання; удосконалювати навички звукового
аналізу слів. Розвивати увагу, пам'ять, мислення, мовленнєвий слух, дрібну
моторику рук. Виховувати інтерес до занятття.
Матеріал: презентація
«Місто букв», фішки для звукового аналізу, пластилін.
Структура заняття
I.Організаційний момент
Привітання
II Основна частина
Діти, з якою літерою ви
ознайомились на минулому занятті? (З літерою Нн) Який звук позначає на письмі ця літера? Назвіть слова з цими
літерами.
2.Сюрпризний
момент
Коли діти такі дружні, можна разом вирушати в подорож.
Подивіться, яке незвичайне місто!
Як і в кожному місті, тут є вулиці, на яких стоять
будиночки. Якого кольору будиночки ви бачите? Чи однакові вони?
Хто може прочитати як називається це місто? (Місто Букв)
Хто мешкає у цьому місті?
У цьому місті живуть також хлопчик Петрик та дівчинка
Оксанка.
-Які букви вже заселились у місто? (Л М Н А У О И І Е)
3.Дидактична гра : «Спіймай звук»
4.Звуковий
аналіз слова сом
5.Демонстрація
слайда із літерою Сс
6.Вірш про
літеру Сс
Буква С, як місяць в небі,
Як маленький серпик в полі,
Як окраєць хліба теплий,
Кавуна шматок солодкий.
(Л.Андрієнко)
7.Дидактична
гра «На що схожа літера С»
8.Електронна гра «Допоможіть крапелькам дощу полити
квіточки. Знайдіть крапельки
з буквою С».
9.Чистомовка.(слайд).
Читання окремих складів са, со, су, ос, ус.
Cа – са – са – укусила ніс оса.
Со – со – со – купили нове колесо
Су – су – су – Оксанка заплела косу.
Ос – ос - ос – достигає абрикос
Ус – ус – ус
–крутить дід сивий вус.
Ис – ис – ис
–в лісі ходить хитрий лис.
10.Оживлення букви (виліплення з пластиліну)
-Робота по картках , написання літери Сс, слів сім, сон (самостійне опрацювання під керівництвом батьків)
Немає коментарів:
Дописати коментар