Заняття з навчання
елементів грамоти на тему: «Літера [к],[к']».
Програмовий зміст: ознайомити дітей з друкованою буквою «к», навчити її писати; удосконалювати вміння робити звуковий аналіз слів; формувати навичку читання; розвивати вміння складати речення й розповіді за малюнками; виховувати старанність, взаємодопомогу, інтерес до навчання.
Обладнання: мультимедійна презентація до
уроку, листочки із завданнями.
Хід заняття:
І.Вступна частина
1.Організаційний момент.
Посміхніться всі гарненько.
Посміхніться ви до мене,
Посміхніться і до себе.
2. Скоромовка.
Капуста козлику смакує,
Щодня капусту він купує.
3.Чистомовка.
(на екрані)
ІІ.Основна частина
4.Загадки.
Відгадайте
загадку, і ви дізнаєтесь, хто сьогодні завітав до нас на заняття.
Гострі кігті має –
В подушки ховає,
Лазить все на плотик,
А зоветься … (котик )
- Які слова допомогли вам відгадати
загадку?
- Котик прийшов до нас не просто так.
Він незвичайний. Ловить не мишок, а букви, склади, слова. Сьогодні прийшов раніше всіх на заняття і
приніс нам подарунок. А який саме, ви повинні здогадатися, послухавши віршик.
-Сьогодні на
звнятті ми вивчемо нову літеру К.
-Вимовте
літеру К. Який це звук? На письмі позначається?
5.Знаходження схожості з
навколишніми предметами.
-Що нагадує
вам буква?
(на екрані)
6.Фізкультхвилинка . Вправа для
очей.
Знайди
літеру К.
7.Гра «Звірополіс».
-
Визначте, на якому місці звук [к]?
8.Відкрийте
зошити. Покладіть їх під нахилом. Роздивіться уважно
зразок літер. (Діти аналізують, з яких елементів складається літера «к»,
звертають увагу на стрілочки, які показують напрямок руху олівця під час
написання букви. Педагог показує зразок написання букв на екрані й пояснює.
Діти пишуть спочатку в повітрі, потім пишуть на руці, потім в зошиті.
9.Самостійно
напишіть букву «К» до кінця рядка.
10.Релаксія.
Я – звук [к]. Я – приголосний звук. Можу вимовлятися
на початку, в середині і в кінці слова. А ще я дуже працьовитий. Я – буква
«ка». Я позначую два звуки – м’який і
твердий. Я можу бути великою і малою,
друкованою і рукописною. Мене можна написати красиво і не дуже, але мені більше
подобається, коли пишуть красиво.
11.Робота в картках
з літерою К.
ІІІ.Заключна
частина
12.Підсумок.
Немає коментарів:
Дописати коментар